نسل جدید کیا سراتو ۲۰۱۴

???? ????: خودرو?ماشین های خارجی ??????: ۳ مرداد ۱۳۹۱ ????: admin بدون دیدگاه 1284 بازدید

کیا موتورز اولین تصاویر از طراحی نسل جدید سراتو را منتشر کرد. خودروی جمع و جوری که در نسل آینده خود اسپرت تر و جذاب تر از مدلهای محافظه کار فعلی بنظر می رسد. کیا قرار است از این خودرو در ماه نوامبر و در نمایشگاه خودروی لس آنجلس پرده برداری کند.

2014 Kia Cerato Rear 500x323 نسل جدید کیا سراتو 2014

نسل جدید این خودرو کشیده تر، پهن تر و کم ارتفاع تر از مدلهای فعلی خواهد بود. فاصله بین دو محور جلو و عقب هم ۲٫۷ متر می باشد. بنابراین فضای داخلی وسعت خواهد یافت. طراحی جسورانه و تهاجمی خودرو که توسط پیتر شرایر صورت گرفته، تا حد زیادی به K9 یا کیا کوریس شباهت دارد.
در مورد موتور فعلا قضاوت زود است اما گفته می شود که موتور ۲ لیتری چهار سیلندر با بهینه سازی برای مصرف سوخت کمتر در حد ۸٫۷ لیتر در شهر و ۶٫۵ لیتر در بزرگراه از گزینه های اصلی می باشد. البته بعضی شایعات از جانشینی موتورهای ۱٫۸ لیتری بجای موتورهای ۱٫۶ و ۲ لیتری فعلی حکایت دارند.

کیا سراتو که در کره با نام K3 و در اروپا با نام فورت شناخته می شود، محبوبترین خودروی کیا است و از سال ۲۰۰۳ در انواع کوپه و سدان و هاچ بک تولید می شود. این خودرو با هیوندای النترا در بسیاری از اجزا شریک می باشد. از سال ۲۰۰۹ سراتو به بازار آمریکا وارد شد و در سال ۲۰۱۱ نیز با فروش جهانی بیش از ۴۵۰ هزار دستگاه، عنوان بهترین فروشنده را نیز بدست آورد. سراتو با خودروهایی نظیر تویوتا کرولا و هوندا سیویک در یک کلاس می باشد.

2014 Kia Cerato 500x323 نسل جدید کیا سراتو 2014

 نسل جدید کیا سراتو 2014

admin

مصطفی خوری نژاد هستم. سردبیر مجله الکترونیکی دانش. عاشق اینترنت و مدیریت سایت. دوست دارم بهترین مطالب آی تی و فناوری رو واستون ترجمه کنم تا کیفش رو ببرید.

More Posts